Archív Dobré nápady
Streda, 08. Júla 2020
Prihlásiť sa

Upozornenie

Toto je archív stránky "Dobré nápady" a nie je možné sa sem registrovať.

Existujúce registrácie sú stále platné a môžete sa prihlásiť pomocou vašeho exitujúceho konta.

Pre váš počítač a telefón
Inzercia

Sme aj na Facebook-u
FB - Dobré Nápady . info

Partneri
skolskyservis.sk

kvetinky.eu

hoo
Termíny prázdnin šk. rok 2011-2012

Termíny prázdnin

a iné dôležité termíny pre školský rok 2011-2012.

Už o 8 týždňov nastúpia naše deti do školy. Oddýchnuté a pripravené na zarezávanie v školských laviciach. Čo nás tento šk. rok čaká a čo neminie?

Školský rok sa začína 1. septembra 2011. Školské vyučovanie sa začína 5. septembra 2011 (pondelok). Vyučovanie podľa rozvrhu hodín sa začne 6. septembra 2011 (utorok).

Školské vyučovanie v prvom polroku školského roka sa končí 31. januára 2012 (utorok).
 

prázdninyČo sa bude tento šk. rok testovať?

Prečítajte si čo všetko čaká deti, učiteľov ale i nás rodičov. Aké skúšky aké testovania a očakávania výsledkov.

Ako naši reformovaní žiaci?

V mesiacoch máj – jún 2012 sa uskutočnia pilotné testovania na reprezentatívnej vzorke cca 2 600 ţiakov 4. ročníka základných škôl. Pilotné testovania sa budú konať na cca 90 základných školách s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským.Tzv. MONITOR

Celoslovenské certifikačné testovanie ţiakov 9. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9–2012 sa uskutoční 14. marca 2012 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra.
Náhradný termín testovania sa uskutoční 27. marca 2012 (utorok).

Matematická gramotnosť na medzinárodnej úrovni

V roku 2012 sa v 33 krajinách OECD a ďalších 34 partnerských krajinách uskutoční piaty cyklus štúdie OECD PISA 2012. Na Slovensku sa testovanie PISA 2012 uskutoční v druhom polroku školského roka (apríl). Administráciu štúdie OECD PISA 2012 v Slovenskej republike bude zabezpečovať NÚCEM v spolupráci s vybranými základnými a strednými školami s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským. Hlavnou oblasťou hodnotenia 5. cyklu štúdie OECD PISA 2012 je matematická gramotnosť pätnásťročných ţiakov, ktorí sa blíţia k ukončeniu povinnej školskej dochádzky.Prvýkrát INFORMATIKA

V septembri 2011 sa začne príprava pilotného testovania štúdie IEA ICILS 2013, ktorá je zameraná na počítačovú a informačnú gramotnosť. Overovanie nástrojov štúdie sa bude realizovať elektronickou formou a uskutoční sa v druhom polroku školského roka a bude administrované na vzorke žiakov navštevujúcich 8. ročník ZŠ a príslušný ročník osemročných gymnázií. 

 

Komentáre
Žiaden komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste alebo zaregistrujte sa.

Žiadne hodnotenie ešte nebolo zaznamenané.
Rýchle hľadanie
Prihlásenie
Reklama