Archív Dobré nápady
Sobota, 11. Júla 2020
Prihlásiť sa

Upozornenie

Toto je archív stránky "Dobré nápady" a nie je možné sa sem registrovať.

Existujúce registrácie sú stále platné a môžete sa prihlásiť pomocou vašeho exitujúceho konta.

Pre váš počítač a telefón
Inzercia

Sme aj na Facebook-u
FB - Dobré Nápady . info

Partneri
skolskyservis.sk

kvetinky.eu

hoo
Rodinné koncerty

Rodinné koncerty

Vyberte si a poďte spolu s nami na koncert. Vynikajúci nápad Slovenskej Filharmónie ako stráviť aktívne v kultúrnom prostredí čas spolu s deťmi a ich kamarátmi.

Najmä pre deti od 3 do 10 rokov (ale i viac).


Čas a miesto konania:

vždy v sobotu o 16.00 hod. v Historickej budove SND (R1) a v Koncertnej sieni SF (R2, R3, R4) , 4 koncerty v rámci celej koncertnej sezóny.

Všetky koncerty tohto koncertného cyklu majú výchovno-vzdelávací charakter, sú moderované a malí poslucháči na nich okrem zaujímavých vedomostí zo sveta vážnej hudby môžu získať pekné ceny v tombole. A keď v tombole nebudú mať šťastie, drobná sladkosť ich určite neminie!

detský koncert1. R1, sobota, 29. október 2011, 16.00 hod., historická budova SND

Slovenská filharmónia
Pavel Baleff, dirigent
Marián Slovák, rozprávač
Martin Vanek, moderátor


Sergej Prokofiev: Peter a vlk, op. 67

Profesionáli Slovenskej filharmónie pod taktovkou bulharského dirigenta P. Baleffa, v súčasnosti šéfdirigenta Baden-Badenskej filharmónie, opäť potešia najmenších, no bezpochyby i tých väčších poslucháčov jedným z najpôvabnejších diel svetovej hudobnej literatúry určenej deťom. Opäť k nám prichádza malý Peter a jeho zvierací kamaráti, ktorí svojimi hlasmi naučia deti rozoznávať zvuk jednotlivých hudobných nástrojov orchestra. Hoci toto dielko nebolo spočiatku prijaté s patričným ocenením, dnes sa stalo „povinnou“ výbavou každého profesionálneho orchestra. Je i veľmi obľúbeným a vďačným nahrávacím dielom...vo vydavateľstve Deutsche Grammophon dokonca vznikla vynikajúca nahrávka s Komorným orchestrom Európy pod vedením Claudia Abbada, na ktorej sa úlohy rozprávača bravúrne zhostil slávny popový spevák Sting. Už teraz však môžeme zaručiť, že Peter a vlk v podaní slovenského herca Mariána Slováka bude tiež veľmi príjemným zážitkom, ktorý po všetkých stránkach umocní vtipný a pohotový Martin Vanek – dlhoročný spolupracovník a moderátor detských koncertov SF. 
 

Reduta


2.  R2, sobota, 31. marca 2012, 16.00 hod., Koncertná sieň SF

Slovenská filharmónia
Slovenský filharmonický zbor
Leoš Svárovský, dirigent
Jozef Chabroň, zbormajster
Martin Vanek, moderátor

Operné zbory

Koncert, ktorý bude malým poslucháčom „závidieť“ nejeden dospelák. Prierez slávnymi áriami ešte slávnejších skladateľov býva v každej koncertnej sezóne jedným z najžiadanejších hudobných „bonbónikov“. Hoci presný program koncertu momentálne ešte nie je definitívny, úspech bude zaručený v každom prípade! Postarajú sa o to nielen slovenskému publiku už dobre známy český dirigent L. Svárovský, stály hosťujúci dirigent Slovenskej filharmónie, ale aj šikovný mladý zbormajster J. Chabroň a jeho speváci zo SFZ. Vidieť, ale hlavne počuť dve špičkové hudobné telesá, akými SF a SFZ bezpochyby sú, spoločne na pódiu, bude istotne pôsobivým umeleckým zážitkom. Veríme, že svojou muzikantskou silou, harmóniou a umením strhnú aj tých „vážnej hudbe najodolnejších“ poslucháčov!

 

3.  R3, sobota, 05. máj 2012, 16.00 hod., Koncertná sieň SF

Slovenská filharmónia
Marián Čekovský, sólista, moderátor

„Marián Čekovský a jeho hostia“

Marián Čekovský – bohém, hviezda šoubiznisu, no predovšetkým všestranný umelec, ktorému ani náhodou nie je cudzia brilantná improvizácia, humor a kvalitné umenie. Aj tento koncert bude celkom isto veľkým potešením pre všetky vekové kategórie návštevníkov SF...a kto by náhodou nevedel, sám „Čeky“ je tiež šťastným otcom dvoch milých dievčatiek a k deťom má odjakživa veľmi blízko, preto koncert, na ktorom sa môže prihovárať práve detskému publiku, si užijú nielen najmenší, ale aj on sám...I tento rok nám predstaví plejádu svojich nemenej bravúrnych kamarátov – umelcov, ktorí do nesmrteľnej filharmonickej klasiky prinesú závan modernosti, nekonvenčnosti i dobrej nálady. Skrátka a dobre, ďalšia „čerešnička na torte“

 

koncert deti4. R4, sobota, 02. jún 2012, 16.00 hod., Koncertná sieň SF

Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala
Ewald Danel, umelecký vedúci, husle
Martin Vanek, moderátor

Antonio Vivaldi: Štvoro ročných období – výber
Astor Piazzolla/Leonid Desiatnikov: Štvoro ročných období v Buenos Aires pre husle a sláčikový orchester – výber 

SKO Bohdana Warchala vsadilo i tentoraz na osvedčený titul, a hoci je Štvoro ročných období veľmi často hrávaným dielom, táto skutočnosť mu nič neuberá na umeleckej kvalite a príťažlivosti. E. Danel, umelecký vedúci orchestra, má okrem nesporných muzikantských kvalít aj úžasnú schopnosť kombinovať klasiku s moderným. Na koncerte si teda nevypočujeme len to, ako sa striedajú ročné obdobia v nádherných barokových Benátkach, ale celkom isto nás očarí obraz kolobehu prírody v temperamentnom Buenos Aires - rodnom meste známeho skladateľa A. Piazzollu. Jeho „srdcovkou“, ako sa na správneho Argentínčana patrí, bolo práve horúce argentínske tango. Na koncerte to hneď zistíte. A hoci sa posledný rodinný koncert 63. koncertnej sezóny SF koná takmer na sklonku školského roka, pár dní pred  „vypuknutím“ leta, kedy už vonku poväčšine vládne zvodné slnečné a teplé počasie, sme presvedčení, že Štyri ročné obdobia oboch skladateľov si predsa len prídu vypočuť všetci (!) milovníci dobrej hudby!
 

Komentáre
Žiaden komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste alebo zaregistrujte sa.

Žiadne hodnotenie ešte nebolo zaznamenané.
Rýchle hľadanie
Prihlásenie
Reklama