Dobré nápady
Pondelok, 22. Decembra 2014
Prihlásiť sa

Upozornenie

Toto je archív stránky "Dobré nápady" a nie je možné sa sem registrovať.

Existujúce registrácie sú stále platné a môžete sa prihlásiť pomocou vašeho exitujúceho konta.

Pre váš počítač a telefón
Inzercia

Sme aj na Facebook-u
FB - Dobré Nápady . info

Partneri
skolskyservis.sk

Domelia

Plachtinská farma Baránek

babytuzex.cz

kvetinky.eu

babyportal.sk

hoo
Hra na škôlku

Hra na škôlku

Čo precvičujeme: odhad vzdialenosti, presnosť pohybu, rôzne skoky

Toto je škôlka z chodby v paneláku. Veľmi vhodná zábavka zvlášť v daždi, či pri prudkom slnku. Môžete si ju urobiť aj na terase rodinného domu.
Na zem si nakreslíte tenkou fixou celú škôlku pomocou pravítka (môžete použiť príložník), samozrejme za nadšenej pomoci detí. Potom spoločne s deťmi izolačnou páskou prelepte čiary a na čísla použite farebnú izolačnú pásku, aby bola škôlka dostatočne veselá :-)

Na hádzanie použijeme vo vnútri namiesto kamienkov mierne nafúkaný balón naplnený fazuľkou.

A hra sa môže začať.

 

 

 

 

 

Variácie hry:

  • Dieťa sa postaví pred škôlku a hádže balónom na číslo. Najprv sa snaží trafiť do políčka s číslom 1 - môže skákať, ak trafilo. V druhom kole sa musí snažiť trafiť políčko s číslom 2 atď. Ak hrá súčasne viac hráčov, striedajú sa po každom kole. V prípade, že dieťatko netrafilo spravne číslo, opakuje svoje kolo. Vyhráva ten, kto prvý preskáče škôlku po úspešnom hodení posledného čísla.
  • Dieťa hodí balónom do ľubovoľného políčka. Pri preskakovaní z políčka do políčka musí preskočiť políčko, na ktorom je hodený balón. Cestou späť balón zdvihne a dokončí škôlku. Nasleduje 2. hráč.
  • Dieťa hodí balónom do políčka číslo 1 a skáče na jednej nohe do čísla 1, 2 a 3. Na číslo 4 a 5 skočí obidvomi nohami, na číslo 6 jednou a na čísla 7 a 8 zase obidvomi nohami. Otočí sa skokom a rovnako sa vracia späť. Pokračuje hádzaním do čísla 2 a zase skáče. Potom pokračuje číslom 3 atď. Ak hrá súčasne viac hráčov, striedajú sa po každom kole. V prípade, že dieťa netrafilo spravne číslo alebo skočilo na čiaru, či inak sa pomýlilo, opakuje svoje keď bude znova na rade. Vyhráva ten, kto prvý preskáče škôlku po úspešnom hodení posledného čísla.

Komentáre
Žiaden komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste alebo zaregistrujte sa.

Žiadne hodnotenie ešte nebolo zaznamenané.
Rýchle hľadanie
Prihlásenie
Reklama