Archív Dobré nápady
Sobota, 04. Júla 2020
Prihlásiť sa

Upozornenie

Toto je archív stránky "Dobré nápady" a nie je možné sa sem registrovať.

Existujúce registrácie sú stále platné a môžete sa prihlásiť pomocou vašeho exitujúceho konta.

Pre váš počítač a telefón
Inzercia

Sme aj na Facebook-u
FB - Dobré Nápady . info

Partneri
skolskyservis.sk

kvetinky.eu

hoo
Pitie počas teplého leta

Pitie počas teplého leta

 

Zázvorovo citrusový


1 čajovú lyžičku nastrúhaného zázvoru nasypeme do 250 ml vriacej vody. Prikryjeme pokrievkou a odstavíme. Vyluhujeme asi ž minút. Potom scedíme do vyššieho pohára duritkového typu. Vhodíme 2 kocky ľadu a vmiešame čajovú lyžičku medu, polievkovú lyžicu pomarančovej šťavy a polievkovú lyžicu citrónovej šťavy. Podávame so slamkou, ozdobené kúskom mäty a krúžkom pomaranča.


Mätovo čierny


1 vrecúško čaju vložíme do 250 ml vriacej vody. Prikryté necháme luhovať už odstavené asi 10 minút. %Caj vyberieme, vlejeme do pohára z vytvrdeného sklam v ktorom máme vhodené 2 kocky ľadu asi 2 stopky mäty. Vmiešame 1 čajovú lyžičku trstinového cukru. Podávame so širokou slamkou, lyžičkou, ozdobené krúžkom citróna.


nápojLimonáda z materinej dúšky


1 polievkovú lyžicu posekanej materinej dúšky zalejeme 250 ml vody a necháme zovrieť. Vložíme asi 4 lístky stévie cukrovej, prikryjeme a odstavíme. Necháme luhovať asi 10 minút. Potom scedíme Vlejeme do pohára z hrubého skla. Pridáme 2 kocky ľadu a 1 čajovú lyžičku pomarančovej šťavy. Podávame so slamkou.

 

Ovocná limonáda

2 väčšie jahody pokrájame a vhodíme do pohára. Pridáme k nim štvrťku citróna a asi 2 lístky mäty. Zalejeme 1 čajovou lyžičkou medu. Všetko potom prelejeme 250 ml minerálky bez príchute. Podávame so slamkou a lyžičkou.


Limonáda z púpavy


4 hlavičky púpavy zalejeme 250 ml vody. Necháme zovrieť. Prikryjeme a odstavíme na 10 minút. Potom zlejeme do pohára z hrubého skla, kde už máme vsypané 2 čajové lyžičky trstinového cukru a 2 kocky ľadu. Premiešame a nakoniec vlejem1 polievkovú lyžicu pomarančovej šťavy.  Podávame so slamkou.


Iné dobré recepty na nápoje nájdete: www.dobrenapady.info/napoje-cr3.htm
 

Komentáre
Žiaden komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste alebo zaregistrujte sa.

Žiadne hodnotenie ešte nebolo zaznamenané.
Rýchle hľadanie
Prihlásenie
Reklama