Archív Dobré nápady
Sobota, 11. Júla 2020
Prihlásiť sa

Upozornenie

Toto je archív stránky "Dobré nápady" a nie je možné sa sem registrovať.

Existujúce registrácie sú stále platné a môžete sa prihlásiť pomocou vašeho exitujúceho konta.

Pre váš počítač a telefón
Inzercia

Sme aj na Facebook-u
FB - Dobré Nápady . info

Partneri
skolskyservis.sk

kvetinky.eu

hoo
Krížovky

krížovkaKrížovky


Od mala s dcérou občas lúštime krížovky. Videla to u deda.  Videla ho ako krížovky vytvára a my sme sa ich snažili skontrolovať, či sa nepomýlil. Posielal ich do rôznych časopisov, kde sme ich potom zase lúštili – vtedy len ešte so synom.
Potom sme sa naučili lúštiť v čakárni u lekárky. Veď sme si museli spríjemniť čas. Dcéra sa učila písať, zvyšovala si slovnú zásobu. Občas sme si museli vysvetliť niektoré pojmy. Spolu sme sa rozprávali. Videla, že aj ja niekedy neviem aké slovo by tam malo byť, že nemusím vedieť všetko. Nemám sa za to hanbiť, ale zistiť si aké slovo to je a čo by som mala napísať do krížovky. ...


Nuž a naposledy sme takto sedeli v malej kaviarničke, lebo sme čakali kým začne kino. Trochu sa nudila, lebo sme išli len tak na blink a mali sme dlhšie čakať. Medzi časopismi na stolíku pri stĺpe našla aj jeden s krížovkou. Od servírky si vypýtala pero a lúštili sme. Len zrazu našla napísané Meno 24. Júna. Nuž a čo teraz. To veľmi rýchlo pochopila, že nebudeme vedieť. Najprv si od servírky pýtala kalendár. Nemala ho. Nuž som jej dala mobil a ďalej sme lúštili krížovku pomocou kalendára v mobile a veru sme sa dostali aj do google.


Teraz doma zbieram krížovky. Na konci šk. roka dám mojim deviatakom po jednej a pomocou počítača im ich nechám vylúštiť. Vraj dnešná generácia vie na počítači „všetko“ – veľa. Pri učení informatiky si to nemyslím a učení tvorby projektov už vôbec nie. 

 

Komentáre
martawoletzova , 06.05.2014
smiley
martawoletzova , 06.05.2014
smileysmiley
martawoletzova , 06.05.2014
super smiley
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste alebo zaregistrujte sa.

Perfektný! Perfektný! 100% [1 Hlas]
Veľmi dobrý Veľmi dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Dobrý Dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Priemerný Priemerný 0% [Žiadne hlasy]
Biedny Biedny 0% [Žiadne hlasy]
Rýchle hľadanie
Prihlásenie
Reklama